Sangha Live ingepland voor 20-04-2025: Geweldloosheid als ideaal, oorlog als realiteit. Dilemma’s van onze tijd.

Sangha Live: Geweldloosheid als ideaal, oorlog als realiteit. Dilemma’s van onze tijd..

Als boeddhistisch geestelijk verzorger bij Defensie word ik dagelijks geconfronteerd met de harde realiteit van oorlog en geweld. Dit staat uiteraard in contrast met het principe van ahimsa (niet-schaden), dat een centrale plaats inneemt binnen de leer van de Boeddha en het achtvoudige pad. ‘Juiste intentie’, de tweede factor van het pad, benadrukt het vermijden van schade aan levende wezens, terwijl ‘juist handelen’, de vierde factor, expliciet oproept tot het niet doden.

Tegelijkertijd ervaar ik een persoonlijk dilemma: hoe houdbaar is het ideaal van ahimsa in een wereld die steeds complexer wordt, waarin de dreiging voortdurend aanwezig is? Is het ooit gerechtvaardigd om jezelf als land te verdedigen? Tijdens deze Sanga-avond wil ik samen met jullie hierover reflecteren.

Als voorbereiding schreef ik een tweeluik voor Bodhitv.nl, dat als vertrekpunt voor ons gesprek zal dienen. Het artikel is hier te vinden: https://bodhitv.nl/geweldloosheid-als-ideaal-oorlog-als-realiteit

Let op: Lidmaatschap vereist

Om deel te nemen aan deze Sangha Live is een Lidmaatschap bij 30NOW vereist. Bij het Lidmaatschap bepaal je zelf het tarief, zodat deelname voor iedereen toegankelijk blijft.

Ben je al lid? De deelname-link ontvang je per mail en vind je op 30NOW.nl/sangha of gebruik de knop hieronder.

Notificaties activeren
Notificatie ontvangen bij
guest
0 Reacties
meest recent
oudste meest gestemd
Inline Feedback
Bekijk alle reacties