De natuurlijke boom van toevlucht

Michaël Verlouw

In veel boeddhistische tradities is het gebruikelijk om voorafgaand aan de beoefening – in de hart/geest – contact te maken met leraren en andere inspirerende figuren die de beoefening kunnen ondersteunen.

Een dergelijke manier van toevlucht nemen kan onze intentie ondersteunen en ons het gevoel geven deel uit te maken van iets groters, iets breders, iets diepers dan onze eigen, individuele beoefening. We maken deel uit van een traditie.

In de theravada traditie – die traditie waarin veel van mijn leraren en dus ook ikzelf getraind zijn – wordt die vorm van beoefening minder vaak gebruikt.

Daar wil ik graag veradering in brengen.

Daarom deze meditatie: De Natuurlijke Boom van Toevlucht. Een ontspannen meditatie die je doet gronden en verbinden.